Teatr Guliwer

W teatrze Guliwer każde dziecko może poczuć się jak prawdziwy dorosły. Jest tradycyjna szatnia, w której Pani rozdaje numerki, toaleta, tylko w wersji dziecięcej, no i jest prawdziwa sala teatralna z prawdziwą sceną, tylko trochę mniejsza. 

img_1838

W repertuarze teatru Guliwer znaleźć można przedstawienia dla dzieci od 3. roku życia. Dlatego jest to bardzo fajna alternatywa na spędzanie czasu ze starszymi dziećmi, zwłaszcza w nadchodzące ponure jesienne i zimowe dni. Warto trzymać się wytycznych związanych z przedziałem wiekowym danego przedstawienia, żeby dziecko się nie nudziło i zrozumiało to co reżyserzy chcą im przekazać. Sztuki są połączeniem teatru lalkowego i tradycyjnej gry aktorskiej, z bogatą scenografią i kostiumami. Wszystko z myślą o małych widzach i ich możliwościach poznawczych.

IMG_1842.JPG

Sala teatralna wygląda tak jak sala tradycyjna, jest tylko mniejsza. Dla niższych dzieci w szatni można pożyczyć podstawkę do siedzenia, dzięki czemu nic co się dzieje na scenie maluchom nie umknie.

img_1840

Teatr lalek Guliwer działa już od 70 lat i ma spore doświadczenie w przedstawieniach dla dzieci. Myślę, że to bardzo fajny sposób na rozpoczynanie przygody kulturalnej z dzieckiem, oswajanie go z teatrem i dawanie alternatywy dla bajek w telewizji czy kinie. Przedstawienia zazwyczaj niosą ze sobą także przekaz edukacyjny.

Jedyny zarzut jaki mam do Guliwera to zaopatrzenie sklepiku, który znajduje się w poczekalni przy kasach teatru. Cukier, cukier i jeszcze raz cukier. Szkoda, bo dzieci chcąc nie chcąc trafiają na sklepik zaraz po wejściu, a poza tym – podczas przerwy w dłuższych sztukach – każdy chciałby coś przekąsić. Gdyby w sklepiku zamiast batoników i kolorowych napojów pojawiły się owoce i zdrowe przekąski, z pewnością wszystkim wyszło by to na dobre. Tymczasem jeśli Wasze dziecko nie jada słodyczy warto mieć ze sobą jakiś prowiant.

IMG_1849.JPG

Teatr Guliwer, ul. Różana 16. Ceny biletów: 22 zł za wejściówkę bez wskazanego miejsca, bilet z miejscem 27-35 zł. Bilet musi kupić także rodzic. www.teatrguliwer.waw.pl

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s